celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

14.10.
2013

Rychlebské stezky a IMBA trailbuilding školení

Předminulý týden jsem téměř celý strávil na Rychlebských stezkách. Mým cílem byla účast na prvním trailbuilderským soustředění v Čechách, který organizovala ČEMBA ve spolupráci s mezinárodní IMBOU. Šlo o čtyři dny nabitý teorii i praxí ve stavění trailů a legislativou kolem toho všeho. Legislativu měl na starost Roman Kalabus zakladatel www.trails.cz a bikeparku Kyčerka, stavění trailů nám přadnášeli i praktikovali Shane Wilson (USA) a Mark McClure (UK) z IMBA Trail Solutions. Svoje poznatky samozřejmě přidal i Pavel Horník, místní guru stezek.

 

Giant Trance 27.5 1,  2014 je na trailech jako doma

 

Protože je obec Černá Voda, kde se akce konala od Českých Budějovic vzdálená 330km tím snad nejhorším směrem v ČR, vyjíždím brzy v neděli ráno abych byl před 11h na Rychlebských stezkách. Plán se daří a při hrubým nedodržováním rychlosti přes obce, jsem v Černé Vodě za 4,5h.

Parkoviště narvaný, všude plno bikerů protože se tu v sobotu jely enduro závody. Potkávám Sváťu z Giantu, ktarý nám do FRbikes zapůjčuje novinku Giant Trance 27.5 model 2014. Samozřejmě Trance testuju na Rychlebských stezkách dokonale. Návrat ze stezek, nějaký pivko a kemping na parkovišti před infocentrem si tu taktéž dopřávám skoro celý týden. Článek s podrobným testem a videem je zde.

 

Rychlebské stezky, podzimní bikování s Giantem Trance 27.5

 

Pondělí patří Čembě, konkrétně Romanu Kalabusovi, který má celodenní přednášku o legislativě kolem výstavby trailů v ČR. Je toho moc a když to takhle člověk slyší vše pohromadě, skoro má pocit že je nereálný něco takovýho vytvořit svépomocí. Věřím ale, že ve spolupráci s Čembou lze dosáhnout zdárného výsledku a vybudovat fungující a smysluplný projekt jako jsou kupříkladu Rychlebské stezky čí Singltrek pod Smrkem.

 

Shane demonstruje správný maskování okolí nového trailu


 

Od úterý nás čeká teorie a praxe přímo ve stavění trailů vedená již zmiňovanými Shanem Wilsonem a Markem McClurem z IMBA Trail Solutions. Klucí to maj fakt promáklý od A do Z o čemž se přesvědčujeme všichni u samotný stavby trailu na vlastní ruce. Správný natrasování za pomocí sklonoměru, perfektní zaříznutí trailu do svahu, vyjmutí všech kamenů i za pomoci hupcuku, různý kamenný dláždění, odvodnění a finální úprava okolí trailu, je to dokonalost! Hlavní důraz je samozřejmě kladen na celkovou udržitelnost provozu trailu.


 Galeje!?

 

 Trailbuilding video z IMBA školení

 

Co říci o tomto prvním IMBA trailbuldingovým školení v ČR závěrem? Minimálně to že se nás tu sešlo skoro 50 nejen bikerů a všichni měli jeden záměr. Postavit ve svým okolí oficiální traily, který mají smysl a tudíž budeme mít kde v budoucnu jezdit. Pro někoho je za školení tohoto typu pět tisíc moc, pro někoho málo, nechám hodnocení na vás. Já byl spokojen, spoustu věcí jsem věděl nebo tušil a tady jsem se utvrdil v mojí doměnce a mnoho nových poznatků ohledně stavby a projekce trailu jsem se dozvěděl  Potkal jsem kopu zajímavých lidí, načerpal ispiraci a mimojiné si super zabikoval na Rychlebských stezkách!

Kojc

To je ON!

Nová zpráva

- Novej trail

18. října 2013

No a kdy se můžeme těšit na nějakej novej jihočeskej profi-trail? :-)

Reagovat

nahoru
TOPlist