celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

15.7.
2016

Singletrail Frymburk

Na jihu Čech se nám pomalu klube pořádná biková destinace. Singletraily a obnova lipenskýho bikeparku se stávají po letech plánování realitou.

 

 

Singletrail Frymburk

Pod taktovkou FRbikes.cz vznikl první jihočeský singltrail u městečka FRymburk na břehu lipenského jezera. Zatím se jedná o první "ochutnávkovou" etapu, ale i tak první okruh s umělým i přírodním singletrailem měří okolo 7km a dá se zkombinovat se sítí stávajících lesních cest na hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem. Zbudovaný singltrail z první etapy leží celý v lesích městyse Frymburk a radnice Frymburku i celý projekt iniciovala a financovala. Už nyní se plánují další přírůstky na frymburských singletrailech.

 

 

Singltrail ve Frymburku na břehu lipenského jezera.  Začátek v Activity parku Frymburk (parkoviště) odkud vede 1,5 km stoupací úsek (trail a lesní cesta) a 1,6 km klesající trail (jednosměrný!) Bonusem je přírodní trať dlouhá 1,5 km, která začíná u tur. značení „Studená“. Vstup je zdarma a trasy nejsou určeny pro chodce, koně či motorky.  Traily a stoupací trasy budou na místě vyznačené příští týden.

"Singletrail ve Frymburku jsme stavěli s ohledem na co nejširší spektrum uživatelů. Trail je sjízdný a bezpečný pro děti a příležitostné cyklisty na běžném horském kole, ale zároveň jsme se snažili, aby byl atraktivní i pro zkušené bikery. Stezka plyne a mírně klesá lesem, nemusíte na ní příliš šlapat, ani brzdit, užíváte si vln, terénních nerovností a klopených zatáček. Zdatnější biker si na trailu najde i nemálo skoků. Na okruhu vás navíc čeká úžasný výhled od kaple sv. Marty. Frymburský singletrail určitě stojí za vyzkoušení." říká šéf designér trailu Schwara. Nemalý podíl na podobě trailu má i další zkušený jezdec a stavitel Honza Kříž alias Cruzo.

My děkujeme frymburským bikerům v čele s Martinem Řezáčem a Lubošem Krejzou, kreří projekt singletrailů protlačili.

Facebookové stránky Singltrail-Frymburk.

 

Výhled z Marty nemá chybu

 

 

 První testování celého okruhu...

 

 

Bikepark Lipno 2.0

Velké věci se chystají také v sousedním Lipně. Tratě ve zcela novém Bikeparku Lipno na druhé, tedy severo západní straně kopce designujeme a stavíme opět my z FRbikes.cz. Bikepark se otvítá 31.7. - článek zde.

 

Jedná se o dvě varianty modré a červené obtížnosti, s řadou klopenek, menších i větších skoků, lávek ap. Za zmínku stojí, že zde pojede lanovka primárně pro bikery, žádný fronty a strkanice s turistama, jen bikerská zábava na plnej plyn. První bude otevřena lehčí modrá lajna, kterou bezpečně sjedou i začátečníci, ale uspokojí i ostřilené borce, kteří si budou chtít užít flow, klopenky a spoustu skoků. Červený trail je též ve výstavbě a bude následovat ještě letos.

 

 

Aby byla kopa zábavy úplná,  tak u bikeparku vzniká pod vedením Tomáše Kvasničky i nový 5km dlouhý "Floutrejltrail"  vhodný pro všechny kategorie jezdců. Další info budeme podávat průběžně.

Bikepark je zatím pro veřejnost uzavřen o detailech a otvíračce Vás budeme samozřejmě informovat podrobně příští týden.

 

 

Pár fotek z Singletrailu Fryburk od Martina Skřivánka , Honzy Kříže a Recyklo.

 

 

Při stavbě jsme i zasněžili

 

Lehká a těžká technika v akci

 

Designér trailu Schwara z FRbikes

 

 

 

 

Nová zpráva

- Kde to je?

20. srpna 2016

Začátek trasy bez označení a díky hranici dřeva neviditelný a nepřístupný. V lese také žádné značení, takže bez mapky jste tam téměř zbytečně. Trail jsem vůbec nenašel a po plahočení se vzhůru po zcela zničené cestě od lesní těžby z Lipna jsem asi definitivně znechutil cyklistiku svým dětem.
Závěr-dobrá myšlenka, ale nedotažená do konce.

Reagovat

-

24. srpna 2017

Ja naopak za ten trail dekuji, jestli nekoho nebavi jezdit v lese tak at nejezdi a nemusi s tim otravovat. Jizda na trailu je zadarmo a je to nekoho dobra vule, ze neco takovyho udelal. Ja jsem to nasel snadno. Akorat je skoda, ze na trail spadlo asi 10 stromu, takze ted je to trochu cyklokros ;( Ale je to lepsi nez floutrejl na Lipne, takze se tesim, az ty stromy budou odklizeny. Jeste jednou dekuji, dobra prace!

Reagovat

-

18. října 2018

Uplne dobra vule to neny ;) Daji se na to sehnat penize z verejnych zdroju, ale na zbohatnuti to neni no... Kazdopadne trail paradni....

Reagovat

nahoru
TOPlist