Reign18

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

XC 20" Racer blue-red mod.016

7 490 Kč s DPH

11.1.
2017

Blinduro 2017 - Lipno nad Vltavou

 

Limit 300 jezdců byl naplněn během pouhých devíti hodin! Startovní listina zde.

 

Michal Prokop něco chystá a my z FRbikes v tom máme také prsty!

Po 30 letech závodění připravuje Michal Prokop vůbec první akci ve vlastní režii. Vítězil na bikrosových tratích, ve fourcrossu se stal fenoménem a odskočil si i k dráhové reprezentaci. V poslední době úspěšně konvertoval k enduru a i tam se mu velmi daří.

Roli pořadatele si zlehka vyzkoušel poprvé letos při závodech pro partu kamarádů na pražských trailech. V té době se rodil plán na větší akci. Výsledkem bylo oznámení na sociálních sítích, že se něco chystá… Neurčité sdělení získávalo postupně na obrysech až k tomu, že půjde o enduro takzvaně na oči. Odsud také název #Blinduro, složenina anglických výrazů, proslavená Gregem Minnaarem a dalšími sjezdaři, kteří si odskočili k Enduro World Series a závod ve Finale Ligure jeli bez předchozího tréninku.

 

 

„Po letech závodění na nalajnovaných bmx a 4X drahách si teď nejvíc užívám, když můžu klábosit s kámoši cestou nahoru, a dolů pak jet bomby a čekat, co trail za další zatáčkou přinese. To je pro mě pravé enduro.“ říká Michal. „Chci, aby si mou akci užil každý. Bez tlaku na výsledek a bez obav, že se přerazí o něco nebezpečného. Má to být závod na rozjetí před sezónou.“

Dvoudenní podnik se uskuteční o prodlouženém víkendu 6. a 7. května v okolí Lipna. Tratě budou výsledkem spolupráce s Pavlem Schwarzem, stavitelem trailů v lipenském bikeparku. „V létě jsem byl okouknout co Schwara s budějovickou FRbikes partou vytvořili a podle mě je to nej flowpark u nás!“

 

Michal Prokop se Schwarou na Lipně

 

Účastníky čeká také speciální noční zkouška. Co takový test obnáší je zahaleno tajemstvím. Jedinou indicií jsou zatím videa odkazující na Michalovu sprinterskou přípravu na dráze.

Přípravy v terénu i v restouraci...

 

Specifický je i průběh registrace. „Poběží jen online a jen v lednu! Konkrétně od 15.1. do 31.1. na webu www.enduroserie.cz.

Přihlášení později nebo na místě nebude možné. Musíme včas vědět pro kolik lidí to chystáme. Startovné 600 Kč se nebude nijak měnit. S ohledem na vlažný postoj většiny zdejších cyklo firem potřebujeme naplnit startovku aspoň 150 závodníky, abychom pokryli rozpočet. Na druhou stranu, nechceme pustit do lesa víc než 300 bikerů, abychom traily ještě před otvíračkou neponičili.“ objasňuje novopečený organizátor.

Kompletní propozice v PDF naleznete zde.

 

Voda a klopenky, skoro jako na Lipně.

 

Pro aktuální informace sledujte facebookovou událost Blinduro 2017

nahoru
TOPlist