Anthem ADV

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

 • 2. dubna 2018

   

  5.5. máme z důvodu spolupořádání Blinduro

   

  ZAVŘENO

   

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

GIANT Contact SL Neutral-black

1 599 Kč s DPH

12.5.
2017

Blinduro a jak jsme ho viděli my?

Už minulý rok Schwaru kontaktoval Michal Prokop a Zdeněk Pol s myšlenkou na uspořádání "enduro" podniku na lipenským kopečku. Celou zimu se plánovalo co a jak a na jaře se klucí dali do vymýšlení tratí a vyjednávání povolení. Ještě týden před závodem byl v areálu sníh a tak jsme měli trochu obavu co a jak bude. Nakonec se počasí umoudřilo, sníh zmizel a tratě byly připraveny na 100%. No na transferech se teda trochu podepsalo počasí a těžba, která proběhla ve dvou úsecích v minulém týdnu.

Koli v roli startera na Luči.

 

Na samotný závod bylo vymlíkováno sedm erzet, tedy měřených úseků, více či méně z kopce, kde byla možnost si zazávodit. Princip Blindura byl jednoduchý. Dole u lanovky startovaly skupinky po dvaceti, které se vydávaly společně do kopce. Na pořadí v kterém přijeli závodníci na start už nezáleželo a tak nebylo nutný tempo do kopců hrotit. Na startu a v cíli vás straťák odpípnul čipem, který měli všichni jezdci na řídítkách a jelo se. Klasický způsob na CZ endurech.  Blinduro bylo na oči, tzn. bez předchozího tréninku, který byl zakázán. Na start se postavilo  384 závodníků a závodnic v několika kategoriích (z ČR, Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska...) všichni byli registrovaní přes web Blindura už ze zimy. Díky propagaci, jménu Michala Prokopa a zvědavosti na lipenské traily byl závod vyprodán během devíti hodin! Rozdávání čísel a kontrola přilhálšených probíhala velice rychle a profesionálně. Depo bylo tvořeno jakýmsi startovním náměstíčkem, kolem kterého stály stany sponzorů a vystavovatelů, kde se dalo i ledacos pořídit, omrknout nebo si dát něco malýho k snědku a pití, omít a vypucovat své miláčky. Pěknej bonus byl i káva a nealko Budvárek pro jezdce zdarma.

Giant Trance připraven na první ročník Blindura.

 

 

Závodní erzety se jely ve dvou dnech. V sobotu, kdy se startovalo ve 12 h, tři a v něděli byly na programu čtyři  s tím, že se startovalo už v 10 h. Erzety byly nataženy kolem lyžařského areálu, v oblasti single trailu Frymburk a na něm. Na neděli byla přichystána výživná Luč a lehce pozměněné trasy lipenského bikeparku. Podle nás byly RZty postaveny vyváženě, rozmanitě a tak aby si závod mohli zkusit všichni - i méně vyjetý závodníci. Jezdci ochutnali od všeho. Hladký singl, hrabanka s kořeny, prudké úseky, bikepark i přírodní kamenitý trail. Schwara jakožto znalec místních poměrů pomáhal s trasováním a stavbou RZ, ale mlčel jako Fučík a detaily o RZ nepustil ani do FRbikes. Podmínky mají všichni stejný, takže plnej.... Při samotném závodě byly na trati připraveny i občerstvovačky a servisní zázemí, kde se jezdec mohl napít, najíst a ještě si nechat poladit bike. Občerstvovačky neopsahovali jen obligátní jonťák, tyčku a banán, ale třeba i RedBull, nealko Budwar a chleba ze škvarkama! Oba závodní dny plynuly v pohodovým duchu i když zkuste jet v klidu když máte na řídítkách startovní číslo, že?! Celkově, sobota byla taková lehká zahřívačka a v neděli to celkem přitvrdilo.

Oficiální video od Robina Trnky

 

Po sečtení obou dnů to dopadlo následovně:

Muži Elite

1. Matěj Vitko (SVK) – SPECIALIZED
2. Vojtěch Bláha (CZE) – Rock Machine Cyklomax
3. František Žilák (CZE) – Rock Machine Cyklomax
4. Jakub Říha (CZE) - N1 Team
5. Tobi Mueller (GER) - Ghost Racing Riot

Ženy Elite

1. Franziska Meyer (GER) - Ghost Racing Riot
2. Andrea Drengubáková (CZE) - Ghost
3. Andrea Hilčerová Petr (CZE) - Čech Sport Enduro

 

Organizace makala naprosto špičkově, vše fungovalo a odsípalo.  O jezdce bylo parádně postaráno. Počasí přez víkend až na pár nedělních přeháněk vydrželo a ani horská služba, která byla na kopcích v nebývalé síle toho neměla moc na práci. Celkově to byla velice povedená otvíračka sezóny a organizátorům můžeme jen pogratulovat. už se těšíme na další akci na Lipně, nebo i jinde.

Třeba v létě na Po stopách Blindura?

Kojc z FRbikes.cz si jede pro 18. flek v celkovým pořadí (10. elite 30-39let).


 

Jarda v plnym.

 

Spolustavitel tratí Pavel Schwarz z FRbikes omývá svůj Giant Reign.

 

....... večer byl potřeba i vnitřní výplach.


Díky všem FRbikes riderům za prezentaci a pěkný výsledky, byla to fantazie. Díky taky Lipnoservisu za zapůjčení stanu, ve kterém jsme si udělali prezentaci a zázemí.

 

Kompletní výsledky Blinduro 2017 naleznete ZDE

Děkujeme za fotky Blinduru. Giga foto galerii naleznete ZDE

 

nahoru
TOPlist