celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

12.8.
2014

Čemba víkend na Lipně a FRbiková škola

Na podzimním ČEMBA víkendu na Javorníku přišla řeč na naši FRbikovou školu. Když jsem ještě prozradil, že na Lipně není jen bikepark a Stezka v korunách stromů, ale i vynikající ježdění na přírodních trailech bylo jasno. Příští Čemba víkend bude na Lipně. Kvůli nabitému kalendáři se termín posunul až na konec června.

 

Pátek - zahřívací XC

V pátek jsme se po poledni srazili v Kobylnici a posléze vyrazili na XC výlet po krásách lipenska. Kojc musel zařezávat v FRbikes, takže průvodcování zbylo jen na mě (Schwara). Z Kobylnice jsme se spustili polňačkou na Lipno, odtud kvůli lehkému časovému presu jedem prudkým asfaltovým stoupáním na Kramolín a pak po žluté značce výše na Alpskou vyhlídku. Odtud je to už docela zábava, cesta se houpe, střídá se šotolina s kamenitým trailem, pak přichází sjezd po rozbitějších cestách a vše je zakončeno supr singlem z Marty po křížové cestě (katolíci traily umí) až do Frymburka. Čas sedí, převoz jede za 10 min., vyloďujeme se ve Frýdavě a stoupáme lesem po žluté až na Svatý Tomáš a hrad Vítkův Kámen. Z této zříceniny to mažem po červené dolů rychlým a dlouhým sjezdem do Přední Výtoně na občerstvení. Někdo si pod občerstvením představuje něco k snědku, někdo kombinaci slivovice - pivo - vaječňák! Občerstveni pokračujeme po červené nahoru na Krásná pole, zde začíná dlouhý houpající se místy technický singletrail až na Vyklestilku. Z Vyklestilky jedeme dolů úžasným zatočeným trailem po červené k Čertovo stěne. U této velké hromady šutrů fotíme skupinovku a vracíme se přes Loučovice na Lipno. Ti co toho nemají dost stoupají ještě na Kramolín, dolů za odměnu sjíždíme bikeparkem po "rodiné". Na konci dne ukázala GPSka cca 50km a 1500m převýšení...

 

Červený trail z Vyklestilky

 

 

 Naše výprava na Čertově stěně

 

Sobota - FRbiková škola

 

Na začátek trocha teorie od Schwary

 

Sobota byla ve znamení největší FRbikové školy v historii. 20 kousků jsme tu ještě neměli. Povovali jsme tedy do zbraně ještě zkušeného kouče Káju Lutteho a v silné sestavě Kojc, Schwara, Kája a Káma šli na to. Po nalazení výzbroje a výstroje a krátké teorii jsme začali pilovat techniku práce s těžištěm, zatáčení, kopírování překážek i skákání. Po obědě jsme pak jezdili celé tratě a ladili průjezdy jednotlivých pasáží a překážek. Frekventanti naší školy se snažili, zrychlovali a zlepšovali průjezdy. Jako největší výzva na trati se ukázal wallride a poslední nepříjemný drop z lávky pod lanovkou. Většina účastníků kurzu ho pod našim odborným dozorem nakonec bezpečně zdolala. Pár statečných se ještě vydalo pokořit dvoják s kameným odrazem a vyzkoušet si jaký je to přeskočit díru. Osudným se bohužel dřevěný drop stal pro Míšu, která na dropu zdřejmě zazmatkovala, z ideální rychlosti zabrzdila a šla přes klandry. Díky námi důrazně doporučované integrálce a páteřáku si odnesla "jen" naraženiny, odřeniny a zablokovaný záda. Škoda, Míša jezdila celej den naprosto supr!

Všichni nakonec (včetně potlučené Míši) hodnotili den v lipenském bikeparku jako zábavný a přínosný (tak snad nám moc nekecali:)).

 

Organizátorka víkendu Jitka za mohutného povzbuzování ukázkově zdolává překážku

 

Drop pod lanem byl slušnou výzvou pro většinu účastníků

 

Krátké video z dopolední části FRbikové školy:

 

 

Nedělě - ty nejlepší traily pohromadě

 

Terka Loosů na žluté k Wolfgangovým Vodopádům

 

V neděli jsme vyrazili vyzkoušet nabité bikové dovednosti na nejhezčí pěšiny na Lipensku. Připojili se k nám ještě ostřílený krumlovský bikeři a Loosáci (taťka a dcera).

Brali jsme to nejkratší cestou rovnou na traily - Lipno - cyklostezka směr Přední Výtoň, pak asfalt nahoru na bývalou Lipovou. Zde se opět napojujeme na červenou směr Vyklestilka. Houpavej a posléze technickej kamenitej singl nemá chybu. Z Vyklestilky opět dolů po červené, ten sjezd mezi balvany je jak navrženej přímo pro biking. Dole se napojujeme na modrou a singlem s mírným klesáním plným balvanů a zábavných překážek se přibližujeme k Vyšáku. Jsou to čtyři kilometry naprosto parádního sjezdu. Z Vyšáku si dáváme takovou "asfaltovou agónii" a stoupáme po cyklotrase 1033 pod Martínkovský vrch. Odtud vede další luxusní trail po žluté značce podél potoka zpět do Vyššího brodu. Zde jsme dobře poobědvali a vydali se po zelené značce proti proudu Vltavy. V místě, které je označeno cedulí "Cyklisto veď kolo, nebezpečný úsek 3km" začíná solidní cyklostezka ve stylu modré dvouproudé stezky na Smrku. Přímo podél Čertovo proudů vede pěkná turistická, ale na tu je s kolem přísný zákaz. Z Loučovic stoupáme dlouhým výjezdem až na Kramolín a odtud si vychutnáváme poslední sjezd víkendu, pěkně bikeparkem pod lanem dolů. Neděle byla dost náročná, ale ty traily stály rozhodně za to. Pak už jen doplácat se na penzion, zabalit se a čau. Bohužel si podstatná část výpravy včetně mne odvezla domů nejen kvalitní bikové zážitky, ale i zákařný virus, který nám dost rozhodil trávící trakt (otrava z jídla to nebyla, jak jsme později vypátrali). I tak doufám, že ty pozitivní zážitky převládly!

 

 

 

Vrchní průvodce Schwara na singlu vedoucím k Vyklestilce

 

Červená z Vyklestilky je top!

 

Dík všem účastníkům za supr víkend, Jitce za výbornou  organizaci. Doufáme, že jste si to užili aspoň jako my. A vy ostatní koukejte vyrazit na Lipno, stojí to tam za to a to nejen v bikepraku!

 

Díky za fotky Čembě, kompletní galerie plné supr fotek najdete na čemba flickru zde:

Galerie pátek - foto Honza Jabor a Milan Kůřil

Galerie sobota (bikepark) - fotila Káma a JJ

Galerie neděle -  foto Honza Jabor

 

Už jsi členem ČEMBA? Klikejte pro víc informací o činosti této organizace zde.

nahoru
TOPlist