Anthem ADV

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

 • 2. dubna 2018

   

  5.5. máme z důvodu spolupořádání Blinduro

   

  ZAVŘENO

   

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

21.2.
2017

Enduro a trail pláště MAXXIS

Již řadu let ubouváme pláště Maxxis na všechna svoje kola a máme skladem širokou nabídku pláštu od této značky i v FRbikes.cz. V článku se podíváme na skladbu a druby směsí Maxxis pro ostřejší Endru, trail i DH svezení. 

Maxxis je důvěrně známou značkou MTB obutí, která přináší špičkové technologie, vysokou míru ochrany a široký výběr směsí a vzorků vhodných pro prakticky všechny podmínky s jakými se potkáváte na tratích enduro závodů, při tréninku nebo při prosté zábavě v lese. Pojďme si ve stručnosti představit základní rozdělení použitých směsí, konstrukcí a nabízených vzorků pro snazší orientaci při vašem výběru toho správného pláště na novou sezonu.

 

 

 

Směsi plášťů – jedna, dvě nebo super?

Pro plášť jako takový je samozřejmě důležitá jeho nosná konstrukce (kord), ale také použité patky (drát/skládací, tedy kevlar), jízdní vlastnosti ale ze všeho nejvíce ovlivňuje směs vnějšího dezénu. Značka Maxxis přitom nabízí hned čtyři různé varianty.

Vše začíná nejprostším materiálem označeným „Single,“ což znamená jednu směs pro celý dezén optimalizovanou pro vysoký výkon a dlouhou životnost. O krok dál jdou zdvojené směsi „dual,“ kde se používá guma dvojí tvrdosti. Konkrétně střed pláště zaručující nízký valivý odpor a boky optimalizované pro maximální přilnavost v zatáčkách. Třetí variantu představuje extra měkká směs „Super Tacky,“ zaručující špičkovou trakci a pomalé odskakování, tedy lepší kopírování terénu.

Směsi plášťů – 3C

Výkladní skříní technologií značky Maxxis a jsou pláště kombinující tři tvrdosti gumy na jednom dezénu spadající do skupiny 3C. Základem je vždy jedna tvrdší a odolnější „nosná směs“ a dvě měkčí, zaručující maximální přilnavost a stabilitu pláště. Maxxis nabízí hned tři varianty této technologie nazvané Maxx Speed, Maxx Terra a Max Grip.

3C směsi Maxxis

Varianta Maxx Speed cílí především na nízký valivý odpor, při optimálních záběrových vlastnostech a je proto použita převážně u XC, ale i některých trailových a all-mountain plášťů. Nejvšestrannější variantu představuje směs Maxx Terra, která je měkčí a přilnavější než Maxx Speed, má ale nižší valivý odpor a delší životnost než třetí verze Maxx Grip. U poslední varianty je tedy jasné, že se tato soustředí hlavně na přilnavost, proto se nejlépe hodí do extrémních podmínek.

Maxxis Tubeless Ready

TR (Tubeles Ready) – bezduše jsou zákon!

Dnešní doba maximálně přeje bezdušovým systémům využívajícím těsnící mléka. Tomuto trendu plně odpovídají pláště Maxxis z řady TR. Ty jsou na jedné straně podstatně lehčí než dříve užívané varianty LUST (Light UST), přitom jejich konstrukce a tvar patek dokonale splňují potřeby bezdušových setů. Pláště bez duše lze vozit s nižším tlakem, díky čemuž vzroste styčná plocha, schopnost vzorku kopírovat terén a zároveň odpadá riziko proražení, tedy poškození duše. V neposlední řadě dochází k úspoře hmotnosti a díky absenci samostatné duše se sníží i tření uvnitř kola.

Maxxis EXO Protection

EXO Protection

Ve světě trailových a all-mountain radovánek se jezdci často pohybují v kamení a mezi jinými ostrými překážkami, proto je třeba pamatovat na patřičnou ochranu boku pláště. Řešení EXO Protection využívá přídavnou vrstvu extra odolného matriálu, který chrání plášť po celém jeho obvodu, zejména proti prodření či proříznutí. Tento materiál je navíc vysoce flexibilní, proto nedochází k ovlivnění jízdních vlastností, pouze se lehce navýší hmotnost.

Maxxis Double Down

DD – Double Down

Double Down je dalším krokem v evoluci plášťů s vícevrstvým kordem, který najde své uplatnění zejména v technických disciplínách. Dvě vrstvy kordu s celkovým TPI 120 jsou na bocích posíleny butylovou výztuhou, která pomáhá zpevnit plášť a ochránit citlivé boky. V kategorii all-mountain plášťů se jedná o nejvyšší stupeň ochrany.

 

Výběr Maxxis plášťů na kolo pro enduro a all-mountain jízdu

 

MAXXIS Tomahawk

Moderní guma (novinka 2016) pro moderní jezdce, která se aktuálně nabízí jen ve středním průměru 27,5“. Tomahawk je pláštěm, který kombinuje nižší střed pro vysokou rychlost, otevřený vzorek pro snadné čištění za zhoršených podmínek a výrazné boční výstupky pro jistotu v zatáčkách.

Dostupné jsou směsi 3C Maxx Terra  s ochranou EXO za 1.399 Kč nebo v neprůstřelné variantě DD za 1.699 Kč.

 

MAXXIS Ardent

Ardent je dnes již skoro nesmrtelná klasika nabízena v mnoha rozměrech a variantách. Maxxis Ardent je všestrannou gumou se středně hrubým vzorkem, která se hodí pro celoroční použití. Tento plášť je poměrně rychlý, jistý při záběru a čitelný v zatáčkách. Nemůžete-li se rozhodnout, Maxxis Ardent je obvykle ideální univerzální volbou.

Na trhu je Maxxis Ardent v průměrech 26, 27,5 i 29, šířkách 2,25, 2,40, v drátové i kevlarové patce. Rozměr 27,5 x 2,25″ v Tubeless Ready provedení se skládací patkou stojí 749 Kč, s ochranou EXO pak 799 Kč. Stejnou cenu pak má i rozměr 27,5 x 2,40″.

 

MAXXIS Aggressor

Další z novinek roku 2016 nabízená primárně v rozměru 27,5“. Aggressor je guma pro agresivní trailové jezdce. Nepřináší radikálně vysoký vzorek, ale naopak značně sofistikovaný desén s velkým množstvím záběrových hran pro navýšení přilnavosti. Jeho střed je pouze středně vysoký, zato boční výstupky jsou záměrně posílené, aby se guma dobře zařezávala a jistě vedla směr.

Vyberte si všestranné lehčí provedení EXO 27,5 x 2,30 za 849 Kč nebo „obrněnou“ variantu DD 27,5 x 2,30 za 1 699 Kč.

 

MAXXIS Minion SS

Moderní doba si žádá specifické moderní pláště, jakým je další novinka Minion SS (Semi Slick). Tento plášť kombinuje boční jistotu a dokonalé vedení klasické řady Minion se specifickou nízkou střední částí plnou drobných výstupků. Střed dezénu Minioni SS zaručí maximální rychlost a dostatečně jistý záběr na suchém povrchu, boky pak dodají vysokou oporu v zatáčkách v kamení, na hlíně i v lesní hrabance. Minion SS je ideálním pláštěm pro zadní kolo vašeho endura v kombinaci s ostřejšími plášti Maxxis.

Na trhu ho najdete v rozměru 27,5 x 2,30, s technologiemi EXO a TR v ceně 849 Kč.

 

MAXXIS Minion DHF

Legenda mezi DH plášti, která se stala brzy oblíbenou volbou i mnoha all-mountain a enduro jezdů. Tento plášť proslavil špičkový záběr a nekompromisní jistota vedení i tom nejtěžším terénu. Tento vzorek je možné použít i na zadním kole, případně se často kombinuje s variantou Minion DHR nebo novinkou Minion SS.

Minion DHF je dostupný v rozměrech 26 a 27,5 s šířkou 2,30 a technologiemi TR a EXO. Cena začíná na 649 Kč a končí na 799 Kč dle rozměru a výbavy.

 

MAXXIS Minion DHR II

Dokonalý partner pláště Minion DHF určený na zadní kolo, který díky svým výrazným příčným blokům boduje nekompromisním záběrem a vysokou oporou při silném brzdění. Minion DHR je guma určená pro tratě s nejtěžším terénem.

DHR II je na trhu v rozměrech 26 a 29 a šířce 2,30 s výbavou EXO a TR. Cena je 739 Kč a 849 Kč

 

MAXXIS High Roller II

High Roller II se pomalu ale jistě stává osvědčenou klasikou pro tratě a místa, kde potřebujete jistý záběr, spolehlivé boční vedení, vysokou odolnost či výraznou schopnost samočištění. High Roller II je pro svou oblíbenost dostupný v několika rozměrech, ale také v celé řadě variant se směsí jednoduchou, dvojí nebo 3C Maxx Terra. Chybět nesmí u takového pláště ani patřičná ochrana EXO Protection, kterou najdete u všech variant.

Na trhu v rozměrech 26 a 27,5 a šíři 2,40. Ceny začínají na 999 Kč a končí na 1 699 Kč ve verzi 3C.

 

MAXXIS Shorty

Shorty je mimořádný plášť do mimořádných podmínek. Vyšší, agresivní a značně otevřený vzorek, stejně jako extra přilnavá směs 3C Maxx Grip zaručují maximální přilnavost na sypkém podkladu, či za mokra. Stejně jako ve světě DH si Maxxis Shorty oblíbili i enduro jezdci, kteří potřebují gumu, jenž je podrží za všech povětrnostních podmínek!

Na trhu v rozměrech 26 a 27,5 a šíři 2,40 v měkké směsi Super Tacky nebo 3C. Ceny 999 Kč a 1 499 Kč.

 

Všchny typy pláštu od silničních po DH naleznete v našem ESHOPU i v naší prodejně kamenné FRbikes.cz.

nahoru
TOPlist