celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

2.7.
2018

Gravel Blinduro 2018

Pohodovým enduro víkendům nadělil Michal Prokop sourozence. Gravel-Blinduro chce svést na jedno místo cyklisty všeho druhu. Bikery, silničáře, cyklokrosaře, turisty, festkaře, chrty, pohodáře… S nohama oholenýma i řádně chlupatýma :)
Dva dny. Na oči. Žádný trénink. Trať složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Rychlostní zkoušky po silnici, cestách, i trailech. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl. Uvolněná atmosféra bez tlaku na výsledek. Žádné licence.

Prostá pravidla. Berany a přilbu pro všechny!

 

Zúčastnili jsme se gravel závodu s názvem Gravel Blinduro, který organizoval Michal Prokop se Zdeňkem Polem kolem Starého města pod Landštejnem. Závody osobně moc nejezdím, ale když nám to klucí vymlíkovali skoro za barákem v Český Kanadě, rád jsem si sem zajel okruh vyzkoušet. Jelo se dva dny v sobotu  a neděli. A to vždy okruh cca 60km s pěti měřenýma erzetama. V sobotu proti a v neděli po směru hodinových ručiček. Všechny  se jely na oči bez předchozího projetí trati, takže jsi na startu nevěděl jak je erzeta dlouhá a jestli je víc do kopce či obráceně. Slečny na startu jen výmluvně opakovaly, že asi tři až šest kilometrů....

Drž to dole!

 

O erzetách se nebudu nějak detailně rozepisovat, střídaly se všechny druhy povrchů, polňačky, lesňačky s kořenama, rozbitý sliničky zkrátka vše co může štěrkoletce pobavit i překvapit. Zhruba v prostřed okruhu byla občerstvovačka od Nutrendu, kde jsi mohl doplnit energii i tekutiny a po trati bylo i několik servisních míst, kde bylo si bylo možno vyservisovat kolo, vyměnit duší a dokonce zde byly i náhradní pláště. Takže jste mohli jet pěkně na lehko.
Do samotnýho závodu vyrážíme mezi prvníma, výhoda je, že máš volnou trať, nevýhoda, že nevidíš projetou stopu od předešlých jezdců.  Jedem s Láďou za sebou, buď já nebo on první, někdy ho doženu, někdy ne.

Kojc s Láďou v zádech....Bohužel jen nohy k tomuhle závodu nestačí, ale je třeba i koukat dopředu a sledovat značení, což se mi úplně nedaří. Při přejezdech to je sranda. Na všechno je dost času, ale v erzetách to už je horší i když značení bylo slušný dvakrát kufruju.  V sobotu si dávám dvě minuty navíc a v neděli vyjedeme dokonce s Láďou oba dva a nábíráme další čtyři minuty což  mě stojí zhruba patnáct míst v celkovým pořadí a Láďu jistě deset. Ono se zdá, že to vidíš, ale když letíš z kopce po lesňačce na silničním kole čtyřicítkou, držíš berany dole a tepák ti ukazuje 170, tak můžeš i něco přehlídnout co bys normálně viděl zřetelně. Nicméně pro všechny je trať i značení  stejný, sport je sport.

Strejda Honza na vypůjčeným kole.SUP X Road dal Gravel Blinduro na výbornou bez defektu a technických problémů.Pláště jsem volil Maxxis Rambler v šířce 38mm EXO TR.Česká Kanada je pro tenhle typ kola úplně ideální, doporučuji si sem zajet na víkend a vše si tu projezdit. Dají se tu namotat opravdu desítky kilometrů jen po štěrkovkách a je tu na co koukat např. Ďáblova prdel, Český Rudolec s pivovarem, Slavonice atd.

Ďáblovu prdel si nemůžete nechat ujít.

V  České Kanadě na vás čekají desítky kilometrů šterkových cest.


Za mě bylo Gravel Blinduro vydařenej podnik a těším se na příště.

 

nahoru
TOPlist