Anthem ADV

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

 • 2. dubna 2018

   

  5.5. máme z důvodu spolupořádání Blinduro

   

  ZAVŘENO

   

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

Ease-E+ 2017

40 999 Kč s DPH

3.2.
2017

Recenze - FiveTen Freerider EPS High

 

Five.Ten Freerider EPS High jsou první zimní boty na platformové pedály na trhu. Když jsem je poprvé viděl v katalogu Five.Ten, bylo mi jasné, že je musím vyzkoušet. Cyklo sezóna pro mě nekončí podzimními plískanicemi ani mrazíky a nohy v teple to je prostě základ. Jelikož preferuji do terénu platformové pedály (na sníh a bahno všem doporučuji) řešil jsem dřív podzim a zimu sjezdovými fiveteny bez větracích otvorů. Když přituhlo nazul jsem lehké pohorky, noha byla v teple, grip na pedálu ale trpěl.

Nové zimní Fiveteny se tudíž jevily jako řešení bez kompromisů.

 

Výrobce o nich píše:

"Freerider EPS High s technologii Primaloft byl navrhnutý pro zimní radovánky. Ochrání Vás v každém počasí společně s nekompromisní S1 gumovou podrážkou. Dobře známou z modelu Freerider a to dokonce i v těch nejchladnějších podmínkách. Bota je dobře zateplená díky technologii Primaloft, která byla vyvinuta pro americkou armádu. Pokud jezdíte v zimě, Freerider EPS je pro Vás jako stvořená."

 

Five.Ten Freerider EPS High v přirozeném prostředí

 

Jak je z názvu patrné bota vychází z oblíbeného modelu Five Ten Freerider a obdobně funguje i na pedálu. U Five ten standardní super grip na pedálu zajišťuje směs Stealth S1, tuhá podrážka dobře roznáší rázy od pedálu a poskytuje oporu pro šlapání. Takže zatím stejné vlasnosti, které známe z klasických freeridů. Celý předek boty je tvořen jedním kusem kůže, čímž se zamezuje vniknutí vody do boty. Boty jsou k dostání i v nízké verzi, ale jelikož se jedná o zimní boty rozhodně doporučuji vyšší variantu, jak z důvodu tepelné a mechanické ochrany kotníku, tak kvůli vnikání sněhu, bahna a vody do boty. Vnitřek boty je zateplen špičkovým izolačním materiálem Primaloft, díky němu se bota dá pohodlně používat v teplotách od 10 do - 15°C (dle zvolené ponožky). Bota sedí na noze pohodlně, je relativně lehká, dobře se v ní šlape i sjezduje, jezdec nemá pocit neforemné pohorky. Boty se dají pořídit ve třech barvách, design EPSek je střídmý a povedený, boty můžete v klidu vzít (pokud jsou ještě čisté) na štrýt i do baru a budete za elegána.

 

Boty jsem zkoušel v různých podmínkách od podzimních plískanic, bahnitých lesů, promočených bikeparků, až po hluboké lednové mrazy. Mokru a bahnu vzdorují boty velmi dobře. Snadno se i díky povrchu a minimu švů myjí a udržují. S klasickou ponožkou jsem je používal už od nějakých 10°C. Na mokrých kamenech drží podrážky perfektně, v bahně a ve sněhu nízký vzorek tenisky nestíhá a je třeba chodit a tlačit opatrněji. Zateplení Primaloft funguje, zima neproniká botou ani od podrážky. Klima uvnitř boty bych přirovnal k pocitu v běžkařské tretře. Když zvolíte dobrou ponožku a tempo nejsou problém ani teploty kolem -15°C.

 

Podrážka Stealth S1

 

 

 

Závěr:

+  Tepelný konfort, grip na pedálu, voděodolnost, snadná údržba, design

-  Cena, adheze na sněhu a bahně při tlačení kola

 

Freerider EPS High úplně změnily můj konfort ježdění v off sezóně. Pohodlí a grip kontakt s kolem bez kompromisů. Cena za ně není úplně nízká, ale pokud jezdíte i mimo letní sezonu určitě se tato investice vyplatí. Klasické freeridery platí za slušné držáky a tak se dá předpokládat, že vám EPSka budou sloužit nemálo zimních sezon. Zimních SPD treter je na trhu už spousta, ale 5.10 Freerider EPS nemá zatím nemá žádnou konkurenci.  Inu teplo od nohy je základ, říkají babičky a mají pravdu!

Freerider EPS High na eshopu zde. Cena 3920Kč vysoké, 3650Kč nízké provedení.

 

Recenzent Schwara, FRbikes.

 

Testování probíhalo na suchu, mokru...

 

...i na sněhu.

 

 

Večerní vyjížďka na Šumavě, -12°C

 

nahoru
TOPlist