Anthem ADV

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

 • 2. dubna 2018

   

  5.5. máme z důvodu spolupořádání Blinduro

   

  ZAVŘENO

   

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

3.5.
2017

Single Trail Moravský Kras

Už na podzim minulého roku jsme byli na Single Trailu Moravský Kras, ale byla to jen rychlá projíždka a jeli jsem dál. Letos jsme se sem vydali na dva dny. Nespornou výhodou je poloha, kdy jsme tu z jihu za tři hodinky celkem pohodlně z Brna co bys kamenem a z Prahy je to po dálnici taky sranda. Moravský kras je znám různými přírodními úkazy a tak se sem vyplatí zajet, pokochat se Macochou, Punkovou a pak se vyvětrat na singlu, který leží u Jedovnice přímo u rybníku Olšovec. Na místě lze pohodlně parkovat u centra, kde si můžete dát kávu, pivo i něco na zub. Z centra vede přímo spojovačka na cestu, která vás navede až ke stoupacímu trailu. Stoupání je jednoduchý s převýšením necelých sto metrů, neni se tedy čeho bát. Po zdolání pomyslného vrcholu, se dáte trailem na rozcestí, kde máte na výběr ze tří variant jednoduše 1, 2 a 3. Za mě vyhrává jednička a trojka. Jednička má 10km, občas klesáte, občas stoupáte, ale nikdy to není nic nepříjemného. Na trailu najdete boule, lavice a klopenky všechno na sebe krásně navazuje, nejsou tu žádné  záseky, kde musíte brzdit a znovu se rozjíždět. Trail číslo dvě je nejdelší zhruba 12km dlouhý a nejméně technicky náročný, zatím co trojka je plná pěkných lavic a klopených zatáček a pěkně se tu dá i prolítnout. Je  to místy slušně rychlý trail, kde si přijdou na své i pokročilý jezdci. Nikde ale není nic, co by vás nutilo překážky skákat, nebo jinak riskovat vaše zdraví. Všechno se dá bezpečně projet a je jen na jezdci jak k jízdě přistoupí.

 

 

Celkem v Krasu naleznete 28km stezek. Osobně mám raději koncept delších trailů, nebo možnosti je různě kombinovat. V Krasu si vždy dáte jeden a sjedete opět k centru, kde jedete stejným stoupákem zase na výchozí místo. Co se týče trailů není jim co vytknout. Najdete tu flow jako u nás na Lipně, traily jsou vyhlazený jako bikroska, radost pohledět. Všechno skvěle navazuje a i po dešti není problém, louže byste spočítali na prstech jedný ruky, opravdu parádní práce a čest stavitelům. Trochu mi zde chybý technické úseky, ale ty se do tohoto konceptu nehodí a pro ně si musíte zajet jinam třeba na Rychlebské stezky.
Když pojedete kolem nebo obdivovat krásy Krasu, určitě si přibalte bike s sebou a na dopoledne máte o zábavu postaráno.

 

Co volit za bike? Jako ideální stroj bych viděl rychlejší full s trail geometrií třeba nový Anthem 2017. Ale i Trancovi velmi chutnalo.

 

Všudypřítomný "poplatek" vás pronásleduje stále. Jsem pro vybírání peněz na údržbu a rozvoj, ale nevím jestli to vylepší X cedulí napíchaných v lese kolem trailu.

 

Okruh 1
Užijte si jízdu kompletně po trailových stezkách. Čekají vás klidové úseky vinoucí se mezi stromy i klopené zatáčky. Vaši fyzičku mírně potrápí také trojnásobné stoupání do kopce. Pokročilejší jezdci si určitě užijí tři klesání s množstvím skoků i klopených zatáček.
Délka trasy: 10,5 km
Trasa: Základna Jedovnice - Stoupací - Jedlovice - Duchoslav - Tipeček - Základna Jedovnice
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano


Okruh 2
Polovina trail, polovina zpevněné cesty. Tak vypadá Okruh 2. Stačí se na rozcestí po zpevněné cestě vydat na úsek Rakovecký, který si užijí milovníci velkých rychlostí, skoků a klopených zatáček. Snadno ho ale zvládnou i začátečníci. Stačí jet pomaleji. Po tomto úseku se navíc po zpevněné cestě vrátíte na Základnu Jedovnice. Už teď přitom plánujeme část zpevněných cest nahradit nově budovaným trailem.

Délka trasy: 11,5 km
Trasa: Základna Jedovnice - Stoupací - Jedlovice - Rakovecký - Základna Jedovnice
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano


Okruh 3
Milovníci adrenalinu, Okruh 3 je přesně pro vás! Vystoupáte do nejvyššího bodu našich stezek a poté vás čekají klopené zatáčky a skoky. Při jízdě v úseku Paseky si budete připadat jako závodníci v cross-country. A pokud se na adrenalinový zážitek necítíte, jednoduše zpomalíte.
Délka trasy: 6,5 km
Trasa: Základna Jedovnice - Stoupací - Jedlovice - Paseky - Základna Jedovnice
Náročnost: modrá/červená/černá
Vhodné pro děti: pouze pro zdatnější

 

 

Moravský kras je nejznámější a nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. Najdete zde unikáty živé i neživé přírody, četné archeologické, paleontologické i kulturní památky. Krasové plošiny jsou rozřezány až 150 m hlubokými kaňony – žleby. Téměř 60 % území Moravského krasu pokrývají lesy. Je tvořen především vápenci středního devonu až spodního karbonu. Známe zde více než 1000 jeskyní. Pět jeskyní je zpřístupněno pro veřejnost. Jsou to jeskyně Balcarka, jeskyně Kateřinská, jeskyně Punkevní, jeskyně Sloupsko-šošůvské a jeskyně Výpustek

 

nahoru
TOPlist