celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

13.4.
2018

Sospel 2.0

 

V zimě jsme si domluvili s Vaškem s Čemby na výletě do francouzskýho Sospelu, kde už byli na podzim. Jaro je tu a my jsme vyrazili na místo činu. Sospel je malý městečko s necelýma třema tisícema obyvatel na úpatí Alp nedaleko Monaca,  hned za italskýma hranicema cca 1100km od nás z jihu Čech. Cestujeme přes noc, což se nám osvědčilo hladkým průjezdem a za 11hodin jsme na místě. Ubytování nám klucí čembácký vybrali perfektní. Opravdu prostornej dům s několika ložnicemi, velkou kuchyní a bazénkem. V osmi lidech jsme se tu měli luxusně. K domu patřila i velká garáž kompletně vybavená nařadím pro údržbu kol, prostě paráda, co víc si přát.

 

Giant Trance 1 GE tu  byl jako  ryba ve vodě.

 

Jedno rychlý video točený samozřejmě na mobil. Za střih díky Bobovi.Po příjezdu jsme si po celonoční jízdě lehce dáchli a jeli jsme na DH trail hned nad barákem, kterej stavěl sám Fabien Barel. Na trati není nouze o skoky, dropy i přescesťák. Na oči až dost. Pak klasicky k sámošce na pivánko, posedět na sluníčku a nasát trochu místní atmosféry. Druhá parta přijela nějakou tu hodinku po nás a večer jsem jako vždy poseděli u společnýho stolu.

Káma a její Giant Trance. Oběma chutnalo velice.Další dny byly v podobným sledu. Ráno výjezd v 9hodin po ose na start vybranýho trailu, kde nás druhá skupina dohnala vozem. Pak jsme společně nebo ve skupinkách projížděli místní traily, dole jsme vzali shuttle, nebo jsme jeli po ose, jak kdo chtěl, nebo spíš nechtěl. :). Na trailech se střídali snad všechny povrchy od bláta přes vyprahlý skály o kameny všecho druhu nebyla nouze, zavřených zatáček jsem tolik neprojel za posledních pár let a jízda po mokrým vápenci je opravdový zážitek... Projížděli jsme od modrých, přes červený a černý traily vše. I modrá dokáže  v úsecích slušně potrápit a černá je většinou lahúdka, kde se stáva, že nahoru kolo nesete a dolu tlačíte. Před výběrem trailů doporučuju si dobře načíst mapu a podívat se na celkový stoupání i klesání, obzvláště slabší jedince by to mohlo mrzet. Nezbytností je GPS s nahranýna trasama, nebo mobílní aplikace např. Trailforks, značení tu víceméně nenajdete.

 

Dva výjezdy a dva sjezdy cca 70km/2500m výškových nebylo věru zdarma.

 

Kojc pronásledován Šopim na jednom z černých trailů,Vše o místních trailech najdete na http://www.trans-provence.com/.

Lokalita je to velice pěkná a za týden jsme těch třicet trailů, který okolí Sospelu nabízí ani nestihli projet. Rozhodně by si tahle lokace zasloužila ještě jednu návštěvu.

Biku zdar Kojc/FRbikes.cz


nahoru
TOPlist