celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

8.1.
2018

The Rapha #Festive500

 

 

Když jsem si před zhruba rokem četl report Roba Trnky o nějakým vánočním jako závodě organizovaným webem Strava.com (sociální síť pro sportovce, kde si zaznamenáváte tréninky) trochu jsem se tomu zasmál, poklepal si na čelo a šel od toho. No jo, ale rok se s rokem sešel, vánoce na krku a já si bohužel na tuhle akci vzpomněl a bohužel jsem si ji i na Strava.com našel. O co teda jde? Ujet aspoň 500km mezi Štědrým dnem a Silvestrem. Čili nějakých 63km denně 8 dní po sobě. To je celkem sranda pomyslím si. Je, ale třeba v květnu. V prosinci, kdy se motá teplota kolem nuly a na cestách je občas sníh i led už to taková paráda není. Cíl je teda jasnej. Letos musí mezi svátky běžky stranou a bude se jezdit na kole. Pokud budou podmínky a cesty se nezmění v kluziště, zkusím to dát. Předem vzdávám celkový umístění, kde jsou účastníci, který namotaj za těch 8 dni i 2500km ( přes 300 denně?!) Budu tedy rád za těch pět stovek a uvidím jak si povedu mezi 83.157 přihlášenýma cyklistama z celýho světa.

Na najetí tohoto vánočního soustředění si připravím dvě kola a to můj oblíbený gravel bike SUP X Road Team ISSue a na horší počasí MTB 29 SUP XP 979 oba letošní modely 2017.

Den 1.
Je 24.12. Štědrej den, trasy jsou naplánovány a já vyjíždím už před osmou ranní. Teplota je kolem nuly, ale svítí sluníčko, takže se těším jak mi to krásně pojede. Cíl je prvních 70km s přestávkou na Štědroděnnim poklouzání, který jako FRbikes.cz organizujeme už pravidelně několik let po sobě. S klukama dávám dvakrát sjezdový korýtko, něco cukroví a vyrážím dál. Kolem oběda je už příjemných 5C, umeju si kolo obalený blátem z korejtka a jedu se věnovat dalším štědrodenním kratochvílím. Kapr, salát, cukroví a jde se na kutě, protože jedu druhý den tu "čelenž".

 

 

Den 2. 
Vyjíždím kolem 9tý hodiny ráno protože před polednem je třeba být na božohodovým obědě s rodinou. Jedu přes CB na Hlubokou nad Vltavou. Klídek, žádný lidi a krásný výhledy na Vltavu. Přijíždím akorát před polednem. Odpoledne ještě dorazím zbytek kilometrů cestou na pivo s kamarádma. Dohromady mi to ukazuje za dva dny 146,7km, jsem tady nad průměrem.

 

 

Den 3.
Je pod mrakem, teplota kolem 3C. Jedu opět směr Hluboká na Purkarec, kde je kolem řeky o poznání chladněji. Tuhle trasu nemám najetou a tak jedu volnou, silnička se tu krásně kroutí kolem řeky. Škoda jen, že teplota kolem nuly nedovoluje velký náklony, nejsem si jist, kde je namrzlo  a kde sucho v jedný pravý točce jdu ven do listí. Zpátky to stáčím opět do CB a navštěvuji FRbikes shop, kde si na rozehřátí dávám kávu s domácím vaječnákem. Najeto celkem 226km

 

 

 

Den 4
Kilometrově se blížím polovině, teď už vím, že to dojedu, i kdybch měl na tom kole spát. Cíl vybírám Třeboňskou cukrárnu Pohádka, kam občas zavítáme i v sezóně. Vše je na pohodu, jako vždycky střídám dvoje rukavice. Zimní prsťáky a zimní palčáky. Vezu je na zádech, kde se mi vyhřejvaj a když už nemůžu skoro řadit beru na ruce ty vyhřátý. Tohle opakuju několikrát během jízdy. Nohy jsou na tom o poznání hůř, mrznou. A proto je aspoň zachraňuju návštěvou vytopený kavárny nebo FRbikes shopu, záleží kudy jedu. 
Najeto celkem 304,5km

 

 

Den 5
Předpověd počasí se zhoršuje a přes noc lehce nasněžilo, beru tedy MTB na 29" našeho testováka SUP XP 979 a jedu okruh kolem Todeňský hory a okolí směr CB a na kávu do shopu. Vyjíždím skoro za tmy abych byl brzy doma.
Celem mám najeto 358km.

 


Den 6.
Cíl je dneska dojet 400 kilometrů. Je pěkně, ale silnice je pod sněholedem, jedu opět na mtbéčku směr Hluboká. Dobře jsem zvolil, cyklostezka kolem Vltavy je slušně namrzlá a přeci jen rovný rydla a pláště 2.25 dávaj tušit lepší ovladatelnost oproti beranům a 30kám plášťum s pěti atmosférama. Tuhle trasu volím záměrně už  po několikátý. Za prvý je skoro rovně bez záludných vymrzlých zatáček, bez stoupání a co je nejdůležitější bez provozu. Kupodivu jedu bez pádu a doma mám najeto celkových 409.6km, na dojetí do pětiset mi schází 90km, paráda.


 

Den 7.
Opět mířím na Třeboň do Pohádky. V noci zas lehce sněžilo, ale silnice je jen mokrá, nasolená. Beru berany a jedu. Pár kilometrů před Třeboní, ale paráda končí a jedu už na sněhu. Nic moc, tohle nemám rád, obzvlášť když vidím nechápavý pohledy řidičů plechovek, který jsou rádi, že udrží vozidlo ve správným směru a o cyklistovi na krajnici  si myslí svoje. U horkýho čaje v Pohádce promejšlím alternativní trasu a jedu směr CB už po suchý silnici. Opět káva s vaječnákem a den končím s celkovým počtem 478 kilometrů.

 

Den 8
Mám vyhráno, už jen dojedu dvacičku a můžu se věnovat všeobecnému silvestrovskému veselí. Je krásných 10C v osm ráno, beru to přes Boršov a Dubný směr Hluboká. Jedu si krásně, je teplo a ta cyklistika je opravdu pěkná. Nakonec si dávám šedesát kilometrů. Dojiždím do FRbikes a poté domu.
Mám najeto dohromady 537km a jsem na 6767 celkovým místě.

 

 

Odpověď na otázku jestli stojí za to se celý vánoční svátky projíždět na kole zimní krajinou skoro tři hodiny denně je na každým z vás. O nějakým tréninku nemůže být řeč, je vám pořád chladno, ruce nohy promrzlý, fouká studenej vítr a z nosu máte vodopád, kterej průběžně utíráte do rukávu.  A samozřejmě si pořád říkáte, že dneska to na tom ledu už musí někde ujet a půjdete minimálně do škarpy. Ale jo, pokud počasí dovolí, je to pěkný zakončení cyklistickýho roku. Všem doporučuju.

 

Čtyří fíky na záchranu nesměly v kapse chybět.

Kdo trpí na zmrzlý nohy pochopí. Zimní tretry, alobal a elektro vyhřívaný ponožky, který jsem znovu objevil až po pěti dnech mrznutí...

Kavárna Pohádka v Třeboni. Obsluhuje vás sněhurka, kde má schovaný trpaslíky, ale nevím.

 

 

nahoru
TOPlist