Anthem ADV

Kategorie produktů


Reklama

facebook Blinduro 2018 Javornicke okruhy Giant Superior Norco

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

Náhodné zboží

22.5.
2017

Tip na výlet: Muzeum kol Boskovštejn

Rádi navštěvujeme muzea zaměřená na cyklistiku. Nyní nám na našem výletě padlo do oka Muzeum kol Bosokvštejn, které se nachází nedaleko Znojma.

Muzeu cyklistiky je umístěno v obci Boskovštejn,v gotické tvrzi z roku 1550. Rozloha objektu je veliká a cílem není ukázat zájemcům a návštěvníkům pouze historii jízdního kola od jeho prvopočátků do dnešních časů,ale také přiblížit různá období vývoje a následně i nové trendy ve vývoji jízdních kol a cyklistiky. Cyklistické muzeum Boskovštejn bude co se týká světové konkurence nejobsažnější na světě. Mapuje vývoj jízdního kola od jeho prvopočátků z roku 1817 do dnešní doby.

 

 


V Boskovštejně vás čeká například:

-expozice závodních silničních kol počínaje rokem 1880 do současné doby,zahrnující též vývoj závodních přehazovacích systémů.

-expozice kol s rámy Colnago.

-expozice obsahující kompletní přehled italského výrobce komponentů pro silniční,ale i horská kola-firmy Campagnolo od roku 1936 dodnes.

-expozice vývoje horských kol počínaje rokem 1984.

-největší světovou expozice jízdních kol s dřevěnými rámy se spousty unikátů.

-reprezentativní expozice Tricyklů z let 1800-1910.

-nejobsažnější expozice Hard tire safety bicyklů. Jedná se o kola z let 1884-1892. První kola dnešního typu,poháněná řetězem na zadní kolo,se spoustou tvarů rámů a systémů se snahou o jejich odpružení. Kola jež jsou ještě opatřena plným-tvrdým obutím.

-expozice francouzské firmy Terrot. Jednoho z největších výrobců kol ve Francii na přelomu 19.a 20.století. Firma je známá mnoha unikátními přehazovacími systémy,které používala na svých bicyklech. Jedná se o největší světovou kolekci bicyklů této značky.

-sbírku nádherných bicyklů Quadrant z let 1886-1902.

-expozice Vysokých kol s jejich převodovými systémy.

-nádhernou a na světě jedinečnou expozici litografických plakátů s námětem jízdního kola. Již jen tato expozice by vydala na jedno úžasné muzeum. Plakáty tisknuty na seefeldském vápenci. Metoda tisku založena na vzájemné odpudivosti mastnoty a vody. Těchto plakátů u nás najdete cca 150 kusů z různých zemí. Největší vystavená kolekce na světě. Některé pocházejí ze sbírek význačných osobností. Kupříkladu od zpěváka Eltona Johna.

 

Zadní odpružení není novinkou posledních let.

Za to pohon kardanem ještě čeká na oprášení.

Giant a jeho časovkářský speciál.

Giant Iguanana 1994 s nevšedním řešením přední vidlice.

Iron Horse FS WORK 1992 kolo mistra světa v DH!

I basketbalisti jezdí na silnici, rám velikosti 75!!!

Elektro paráda minulého století.

VOTEC a jeho pojetí stavitelného představce.

Další obrázky naleznete na našem facebooku - ZDE

nahoru
TOPlist