Bikepark Lipno - návrh a realizace

31.10.2014

Bikepark Lipno je zatím náš největší počin v oblasti projektování a stavby bikových trailů. V letech 2008 - 2011 jsme zde navrhli a zbudovali tři traily o celkové délce 3,5km. Podíleli jsme se též na celkové koncepci bikeparku.

FRbikes dle zadání investora navrhlo a dohlíželo na stavbu všech trailů Bikeparku Lipno. Na jaře 2009 se začal realizovat první lipenský Fun Ride Trail. Lehký plynulý trail, který zvládnou i děti a začátečníci, ale postkytne mnoho zábavy i zkušenějším jezdcům. V roce 2010 přibyl o něco náročnější Freeride trail pod lanovkou. Trail má opět výbornou flow, jezdci si užijí víc jak 40 klopených zatáček, spoustu skoků a nechybí ani dřevěné překážky. Přesto je trail bezpečný a sjízdný i pro méně zkušené ridery. V půlce sezóny 2011 byl pak otevřen Air Trail. Trail začíná sjezdovou sekcí a pokračuje bikercross částí plnou hliněných lavic v délce od čtyř do sedmi metrů.

O tom, že jsme odvedli dobrou práci svědší velká obliba mezi bikery všech výkonostních kategorií od začátečníků po profi ridery. Vážíme si také skvělého hodnocení, které lipenský bikepark dostal v odborných časopisech Dirtbiker a Velo.

V roce 2016 se Bikepark Lipno přesunul na druhou stranu kopce, kde jsme zbudovali nový červený a modrý trail.