Novinky Giant pro rok 2022

03.12.2021

Kolekce 2022 značky Giant přináší spoustu zcela nových a inovovaných modelů. Už se těšíme, až si je budete moci prohlédnout u nás na prodejně.

Pojďme si novinky představit pěkně popořadě. Od nejrychlejších po nejdrsnější kousky.


Giant Revolt

Nová generace gravel modelu Revolt Advanced je lehčí, pohodlnější a efektivnější. A navíc si můžete kolo přizpůsobit terénním podmínkám, a to díky flip chip zadním patkám, které umožňují měnit rozvor kola. Při delším rozvoru lze použít pláště až o rozměru 2.1" (53mm). Revolt bude perfektním společníkem při gravel závodech nebo celodenním dobrodružství po hrubších cestách. Rám disponuje množstvím úchytů pro cestování a umožňuje montáž teleskopické sedlovky.

Můžete vybírat z hliníkových (s karbonovou vidlicí) i karbonových modelů v cenách od 32.499Kč do 124.999Kč.

Jednotlivé modely najdete zde.


Giant Anthem Advanced PRO

Nová generace modelu Anthem Advanced Pro 29 je superlehký celokarbonový XC speciál navržený pro současné cross-country tratě, které jsou technicky i fyzicky velmi náročné a kladou velké nároky nejen na jezdce, ale i na jejich kola. Díky novému zadnímu odpružení FlexPoint Pro a moderní geometrii je připraven i na ty nejtěžší XC závody - excelovat bude jak v technicky náročných pasážích a rychlých sjezdech, tak i v prudkých výjezdech.

Nový celokarbonový rám Advanced Composite přináší významnou úsporu hmotnosti a také vyšší tuhost. Novinkou je zadní odpružení FlexPoint Pro, které je navržené speciálně pro XC ježdění a závody a poskytuje hladký a aktivní zdvih 100 mm. Po technické stránce se jedná o tzv. přepákovaný jednočep, což je velmi rozšířené a osvědčené řešení odpružení zadní stavby. Zdvih vidlice byl adekvátně navýšen na 110 mm a kromě toho je vidlice více položená pro větší stabilitu ve sjezdech. Nový rám má také delší reach (vodorovná vzdálenost od středu kola ke středu horní části hlavové trubky). Všechny tyto inovace výrazně posouvají schopnosti kola jak ve sjezdech a technických pasážích, tak i v prudkých výjezdech.

K dispozici jsou pouze tři karbonové modely s karbonovými koly v cenách od 135.999Kč do 319.999Kč.

Anthemy na webu zde.Giant Trance 29

Nový a vylepšený Trance 29 posouvá označení "univerzální trail bike" do úplně jiných rozměrů a je až návykově zábavný. Je to ideální kolo na takové traily, kde nejsou potřeba vysoké zdvihy a postačí tam kombinace 130/120 mm. Díky flip chip vložkám v horním vahadle odpružení si můžete upravit geometrii podle vašeho stylu jízdy nebo terénu, v jakém nejčastěji jezdíte.

Trance Advanced Pro 29 je postaven na celokarbonovém rámu z materiálu Advanced Composite, karbonová je i zadní stavba a horní vahadlo odpružení. Plně aktivní a vysoce citlivé odpružení Maestro poskytuje 120 mm zdvihu, což je o 5 mm víc než u předchozí generace tohoto modelu. Upravena byla také geometrie, kterou si navíc - díky flip chip vložkám umístěným v horním vahadle - můžete snadno upravit podle vašeho stylu jízdy nebo terénu, v jakém nejčastěji jezdíte. Zatímco pro rychlý "agresivní" terén je ideální nastavení do polohy Low, nastavení do polohy High vytváří spíše XC-orientovanou jízdní pozici.

Trance 29 je k mání ve třech modelech v karbonu (detaily zde) a dva hliníkové modely od 73.999Kč zde.


Giant Trance X (27.5")

Úplně nový Trance X je přesně to kolo, které když pošlete do těžké rock garden nebo s ním naskáčete vaší oblíbenou dirtovou lajnu, tak vám za to poděkuje. Výbornou ovladatelnost a hravost mu dávají 27,5" kola a díky flip chipu si můžete snadno upravit geometrii kola. Stručně řečeno - Trance X je tak hravý, že je to doslova párty na dvou kolech!

Trance X je postaven na hliníkovém rámu z naší vysoce kvalitní slitiny ALUXX SL, která je zárukou toho, že rám bude velmi lehký, ale zároveň dostatečně tuhý a pevný. Horní vahadlo odpružení je pro vyšší tuhost i pevnost a zároveň nižší hmotnost vyrobeno z jednoho kusu karbonového kompozitu, jedná se o technologii Advanced Forged Composite. Plně aktivní a vysoce citlivé odpružení Maestro poskytuje zdvih 145 mm a vpředu s ním spolupracuje vidlice se zdvihem 160 mm. Geometrie kola dokonale využívá všech předností rozměru 27,5" a navíc si ji - díky flip chip vložkám v horním vahadle - můžete snadno upravit podle vašeho stylu jízdy nebo terénu, v jakém nejčastěji jezdíte. Změna ovlivňuje především úhel hlavové a sedlové trubky a výšku středu šlapání (BB drop).

Oba hliníkové modely Trance X se specifikacemi najdete zde.


Giant Trance Advanced E+

Náš celoodpružený trailový e-bike nově také v karbonovém provedení - to je úplně nový Trance X Advanced E+. Celokarbonový rám Advanced Composite je osazen novým motorem SyncDrive Pro Yamaha, který má vyšší točivý moment i maximální podporu a zároveň je menší a lehčí. Odpružení Maestro poskytuje plně aktivní zdvih 140 mm a nastavitelná geometrie vám umožní přizpůsobit si kolo podle terénu, v jakém nejčastěji jezdíte.

Základem kola je celokarbonový rám Advanced Composite - karbonová je i zadní stavba a horní vahadlo odpružení. Nový motor SyncDrive Pro Yamaha nabízí točivý moment 85 Nm a podporu až 400 %. Nové ovládací jednotky přinášejí vyšší komfort v ovládání motoru - přímo u rukojeti je nenápadný ovladač RideControl Ergo 3 a pak je tu ještě víceúčelové tlačítko a LED diody přímo na rámu. Odpružení Maestro poskytuje zdvih 140 mm a je plně aktivní a vysoce citlivé, vpředu s ním spolupracuje vidlice se zdvihem 150 mm. Horní vahadlo má v sobě tzv. flip-chip, který umožňuje snadnou změnu geometrie rámu s ohledem na vaše preference.

Ebiky Giant Trance Advanced E+ na webu zde.

Hliníkové modely Trance E+ jsou zde.


Giant Reign E+

Nový Giant Reign E+ navržený pro ten nejnáročnější enduro terén je to nejpokročilejší elektrokolo, jaké jsme kdy vyrobili!

Kombinace 29" předního a 27,5" zadního kola odpružení Maestro se zdvihy 170/160 mm. Nový motor SyncDrive Pro Yamaha 85 Nm, baterie EnergyPak 750 nebo 625 Wh ovládání RideControl GO na horní trubce.

Čtyři modely v cenách 131.999Kč až 199.999Kč najdete zde.Nová kola Giant / LIV očekáváme začátkem roku u nás v FRbikes a postupně se budou objevovat i na našem e-shopu.

Kompletní nabídku všech modelů Giant/ LIV najdete na českém webu giant-bicycles.com/cz/ a na www.liv-cycling.com/cz.