Výlet do Kanady 2019 - Whistlerské traily mimo Bikepark

26.07.2020

Covidu - 19 nám všem letos jistě dost změnil naše plány. Vraťme s zpět do září 2019 kdy Coronavir ještě neděsil svět, ale maximálně poletoval kdesi v Číně mezi netopíry a my mohli navštívit náš vysněný Whistler. Tentokrát se mrknem na technický traily v údolí mimo Bikepark. Videa a fotky níže!

Kanadský Whistler není jen slavný bikepark, ale v údolí se nachází dalších asi 700 značených trailů různé náročnosti, na které si musíte vyšlápnou takříkajíc "za své". A po většinou se jedná o pěkně technické kousky plné skalek a "rockfaces" v krásné divoké přírodě! Video, fotky a povídání o Bikeparku Whistler najdte zde.

Stejně jako v bikeparku se lze skvěle orientovat podle aplikace Trailforks, která i věrně rozlišuje obtížnosti trailů. Modrá - OK, černá - bacha!, dva diamaty - boj o holej!. Pár z mnoha trailů jsme zaznamenali na video a můžete na ně mrknout níže.


Green Monster

Legendární dvojitej diamant s pěkně prudkýma pasážema a velkýma skálama. Za mokra lahůdka!


Working Class

Černej diamant "Pracující třída" je plnej technickjch pasáží, prudkejch sjezdů a náročnejch technickejch výjezdů. Nachází se na Westside, měli jsme to z Creekside kousíček. Hned vedle Working Class vede dvojitej diamant High Society, čili vyšší společnost :). Tenhle kopec je plnej skvělejch a náročnejch trailů.


Heavy Flow

Černej trail kombinující parádní flow s techničkou. Na tomhle trailu se závodilo i během EWS.Train Wreck

Krásnej kratší trail komplet na skále, kterej končí u místní atrakce - vykolejených vagónů.


Lord Of Squirrels

Pán veverek! Jeden z nejlepších bikovejch zážitků z Whistleru. Napřed výšlap asi 1300 vejškovejch metrů pořád po trailu. Nahoře, zima, alpský traily, pak les skály, bahno, šutry, flow, prostě všechno! Hodina sjezdu a pak máš pod sebou ještě traily jako Working Class, nebo AC/DC!


Video, fotky a naše dojmy z Bikeparku Whistler najdte zde.